Jak urządzić salon w bloku?

Wiele osób woli mieszkać w bloku, niż posiadać swój własny dom ze względów czysto praktycznych. Nie trzeba się martwić o ogrzewanie, wodę, sprzątanie wokół budynku. Wystarczy regularnie opłacać rachunki i cieszyć się spokojnym mieszkaniem. Jednak, jak wszystko, mieszkanie w bloku posiada również swoje minusy. Po pierwsze najczęściej mamy znacznie mniej miejsca niż w domu, po drugie nie zawsze możemy trafić na odpowiednich sąsiadów. No i po trzecie urządzanie pomieszczeń w mieszkaniu jest naprawdę sporym wyzwaniem, ponieważ ważny tutaj jest każdy kawałek przestrzeni. Dotyczy to wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu, ale salonu szczególnie, który powinien być tak urządzony, żeby mogli w nim odpoczywać domownicy i żeby goście mieli wystarczająco dużo miejsca. Musimy się dobrze zastanowić, jakie rozwiązania będą dla nas najlepsze, czy wystarczy tylko sofa i mały stolik kawowy, czy ważniejszy jest stół, przy którym można zjeść obiad, albo popracować w zależności od sytuacji. Całe szczęście dekoratorzy wnętrz pocieszają, że nawet na najmniejszej przestrzeni da się wyczarować takie cuda, które zadowolą właścicieli i jednocześnie będą powodem do zazdrości dla odwiedzających.

Nowoczesne rozwiązanie- salon połączony z kuchnią.

Żeby jak najbardziej zoptymalizować nasza potrzebę przestrzeni pojawiło się doskonałe rozwiązanie, gdzie salon jest połączony z kuchnia. Jest to doskonałe rozwiązanie w bloku, gdzie najczęściej szukamy powiększenia przestrzeni. Ogromnym plusem jest posiadanie wszystkiego pod ręką, a szczególnie się sprawdza to kiedy w domu są małe dzieci. Mamy wtedy możliwość przygotowania posiłku i jednocześnie możemy kontrolować zabawę dziecka w salonie. Poza tym jeśli przyjmujemy gości nie musimy tracić wątku rozmowy, kiedy przygotowujemy następne danie albo deser czy kawę. No i oczywiście najważniejsza jest otwarta przestrzeń, którą posiadamy dzięki temu, że pomieszczenia są połączone.

Nowoczesny salon.

         Do salonu w bloku bardzo często wybieramy rozwiązania nowoczesne, które stwarzają też wrażenie lekkości i przestronności. Ciężkie klasyczne meble raczej się nie sprawdzą. Poza tym nowoczesne meble mają zazwyczaj kilka funkcji. Kanapa w ciągu dnia służy do odpoczynku przy książce albo telewizorze, a w nocy rozłożona może spokojnie służyć do spania. Warto tez urządzać salon w jasnych kolorach, które nie tylko rozświetlą pomieszczenie, ale również optycznie powiększą przestrzeń. Zazwyczaj telewizor znajduje się w salonie. Najlepiej, jeśli uda się go zawiesić na ścianie. Zaoszczędzamy wtedy miejsce na coś innego niż szafka na telewizor, która najczęściej zajmuje go bardzo dużo. Nowoczesny salon dobrze urządzić tak, żeby wszystkie potrzebne rzeczy się w nim znajdowały, ale żebyśmy mogli spokojnie poruszać się między meblami i nie stworzyli efektu zagracenia tego miejsca.

Podsumowanie.

         Nie jest prosto urządzić salon w bloku, ale zostało stworzonych wiele rozwiązań, które na pewno podpowiedzą, jak urządzić nasz własny. Jednak to my najlepiej wiemy, czego oczekujemy i w jakich aranżacjach czujemy się najlepiej, a do tego jeszcze znamy swoje nawyki i przyzwyczajenia i na pewno stworzymy miejsce przyjazne dla nas i naszych bliskich. 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *